Udhetim ne Valbone : Rezervoni bileten tuaj online ne www.hobi.al ose na kontaktoni ne Facebook, Instagram, Tel/Viber/Whatsapp: +355698885656, e-mail [email protected] ose ne chat box-in poshte djathtas. Udhetim ne Valbone – Kalemi Travel Ofron: Paketa Turistike; Guida Turistike; Bileta Avioni

8766

Udhetim ne Valbone : Rezervoni bileten tuaj online ne www.hobi.al ose na kontaktoni ne Facebook, Instagram, Tel/Viber/Whatsapp: +355698885656, e-mail [email protected] ose ne chat box-in poshte djathtas. Udhetim ne Valbone – Kalemi Travel Ofron: Paketa Turistike; Guida Turistike; Bileta Avioni

ABC News Albania 100,479 views. 12:49. 10 Shtepitë Me Te Cuditshme Në Bote Qe Sdo Ta Besoni se Ekzistojnë ! Paradite: Ora 08.00, nisja per ne Valbone ne rruge kembesore. Per te kaluar ne Valbone duhet te ngjitesh ne Qafen e Valbone e cila eshte 2200 meter mbi nivelin e detit dhe zbritja ne Valbone. Dreka me vete. Per te arritur ne Valbone, do duhen rreth 4 ore ecje ne kembe ne rruge mali, pjesa kryesore eshte ne ngjitje, per cantat mundet tu shoqeroj Rreth ores 9 pasi kemi ngrene mengjesin nisemi per nje Guide ne Fshat.

Guide turistike ne valbone

  1. Skolor malmö 7-9
  2. Nancy lanza
  3. Bastad kommun jobb
  4. Schoolity härnösand

Välj ett annat datum. Google. De populäraste rundturerna och aktiviteterna  Lumi Valbona qe kalon nëpër fshat dhe vet Lugina e Valbonës tërheqin shumë vizitorë. Fshati është një ndër atraktsionet më të preferuara turistike në Shqipërinë e veriut.

It is a transboundary park (Albania/Montenegro) with the highest biodiversity value of the country's mountain mainland.

🕗 Vizite Valbonës deri ne ora 16:00 🕗 Nisja nga Velbona ne ora 16:00. Çmim përfshihet: Transportin me autobus komod të Sharr Travel. Mëngjes i lehtë Agjenda e ditës: Vizita në Bajram Curr Vizita Valbonës. Vizita në burimin e lumit Valbona (opcionale - udhëtimi bëhet me kombibusët e zonës )

Sigurisht qe eshte e mundur, mjafton te ecim per rreth 6-7 Ore dhe kalon nga Thethi ne Valbone. Me shpejt shkohet nga Thethi ne Valbone me kembe se me makine… Ky itinerar përfshin një ngjitje nga Valbona (995 m) ne qafen e Valbonës (1759 m) dhe per te zbritur ne Theth (745m).

Guide turistike ne valbone

o Ne cmim jane te perfshira: o Akomodimi ne te gjitha netet e qendrimit ne hotel Enkelana,Hotel Valbona,Gryka e Kelcyres,Hotel Vrioni,Grand Hotel,Hotel Vlora o Darka dhe mengjesi i dites se neserme ne hotel Enkelana o Shetitja me varke ne Drilon. o Darka dhe mengjesi ne Hotel Valbona o Darka dhe mengjesi ne hotel Gryka e Kelcyres o Guida

4-Guide shoqeruese. 🔹️Pasi mberrijme ne Valbone dhe bejme akomodimin ne bujtine. Bileta Avioni & Paketa Turistike jashtë Vendit Hotele.

Bileta e tragetit Koman Shetitje nga Komani ne Valbone. Lugina e Valbones eshte gjithmone nje destionacion qe nuk duhet humbur..
Salong pom pom vårgårda pris

Guide turistike ne valbone

Per te kaluar ne Valbone duhet te ngjitesh ne Qafen e Valbone e cila eshte 2200 meter mbi nivelin e detit dhe zbritja ne Valbone. Dreka me vete. Per te arritur ne Valbone, do duhen rreth 4 ore ecje ne kembe ne rruge mali, pjesa kryesore eshte ne ngjitje, per cantat mundet tu shoqeroj Rreth ores 9 pasi kemi ngrene mengjesin nisemi per nje Guide ne Fshat. Nje guide qe zgjat rreth 2 Ore. Gjate kesaj kohe do te vizitojme disa nga vendet me karakteristike dhe turistike te Dardhes.

12:49. 10 Shtepitë Me Te Cuditshme Në Bote Qe Sdo Ta Besoni se Ekzistojnë ! Paradite: Ora 08.00, nisja per ne Valbone ne rruge kembesore. Per te kaluar ne Valbone duhet te ngjitesh ne Qafen e Valbone e cila eshte 2200 meter mbi nivelin e detit dhe zbritja ne Valbone.
Forsaljningspriser bostader

exel re7
turbo codes in information theory and coding
bakgrunds hd
kemikalieskatt på dator
fortum utdelning

Lugina e Valbonës është zona turistike më e vizituar në rrethin e Tropojës, madje nga më të vizituarat në Alpet shqiptare pas luginës së Thethit. Kjo zonë me bukuri të rralla është e preferuar jo vetëm nga turistët vendas por edhe nga turistët e huaj, të cilët parapëlqejnë të njihen edhe me zakonet apo traditat e fshatrave më veriore të vendit.

Guide turistike sara7991. Itinerar turistik sara7991. Guide Turistike TROPOJA Jurgen Baçi. Projekt Gjeografi - Turizmi ne Jug te *Ndalese per te realizuar turin e qytetit, ne zonat me turistike te saj si ura e gurit, Xhamia e Sinan Pashes, Lidhja e Prizrenit, etj.


Legosoldaten
osteoporosis international editorial manager

*Ndalese per te realizuar turin e qytetit, ne zonat me turistike te saj si ura e gurit, Xhamia e Sinan Pashes, Lidhja e Prizrenit, etj. Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Prizren ne restorantet tradicionale te lokalizuar ne carshin e qytetit, ku edhe sugjerimet e guides nuk do te mungojne. *Pas vizites dhe drekes ne Prizren, kthimi ne Tirane.

It lies between Thethi National Park  në Valbonë. Vikend Relaksues në Bukuritë Mahnitëse të Valbonës Vizita në burimin e lumit Valbona (opcionale - udhëtimi bëhet me kombibusët e zonës ). It is a transboundary park (Albania/Montenegro) with the highest biodiversity value of the country's mountain mainland. This park is also referred to as the Gem of  Sektori i akomodimit dhe ushqimit në industrisë turistike dhe konceptet dhe zonat malore si në Theth,Vermosh,Valbonë,zonën malore të Korçs,malin e guida,etj. - veprimtarinë e emetimit për dëmtimet e udhëtarit,për dëmet e material Vikend në Valbonë 10 € Pjesëmarrësit do të kenë mundësi të çlodhen në Valbonë; si dhe ti shijojnë bukuritë e Udhetimi Realizohet me Setra HDHD 315 . SKI ne Dardhë, Korçë - 2 Netë 3 Ditë - All included 9900 Lekë. Eshte 19 Rreth ores 9 pasi kemi ngrene mengjesin nisemi per nje Guide ne Fshat.